Last updated: February 22, 2020, 6:36 AM

Event Participants

All online entries are listed below.
If you registered online and do not see your name, then payment was not received.
If you believe this is an error, contact Tournaments@NSCFchess.org.
Note: Not all participants may be listed; if you registered by mail, phone, or at the site, then your entry may not display.



# Participant Name US Chess IDRating Section ByesSchool
1 AMIN,KASIM HIAPO 16701004 1032-3 Novice Ward
2 ANJUM,MUSSA 17013533 105Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
3 BABAYEV,DANIEL 16039508 708Reserve Ward
4 BERISHAJ,VIKTOR 17013548 219Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
5 CATUCCI,LEONARDO M 16949464 Booster
6 CATUCCI,MICHELANGELO D 16949458 Primary
7 CHILLELI,CHRISTIAN R 17228731 Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
8 COLLINS TELLES,GABRIEL 16343630 633Reserve Heathcote
9 CONCHA,NAOLIN 16549620 776Reserve Columbus
10 CORAZAO,ASHLEY 16882234 410Booster Columbus
11 DAI,ZIHOU 16697707 835Reserve Hackley
12 DAY,LANDAU VINCENT 16788991 640Reserve Greenwich Country Day
13 DHALIWAL,AARAV SINGH 17112041 Primary Greenacres
14 DHALIWAL,VEERAN SINGH 17112020 888Reserve Scarsdale MS
15 EDELSCHICK,DANIEL 17020200 425Booster Central
16 FRIND,HARRISON 16923675 2052-3 Novice Concord Rd
17 GEORGE,CHRISTOPHER JOSEPH 15327026 1304Future Masters Highlands MS
18 GERARDI,JACKSON 15635035 884Reserve Greenwich Country Day
19 GORMAN,JOHN SEN-RAY 15872043 819Reserve Scarsdale MS
20 GRAY,ANTHONY MICHAEL 17217107 Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
21 HE,JASON 16974598 579Reserve Greenville
22 IFILL,LANDON 2-3 Novice Speyer Legacy
New York, NY
23 KAMEN,JACK BOEY 16717812 1060Championship Greenvale
24 KLEIN,LIAV 16997440 Booster Solomon Schechter
25 KRAMER-GRIFFITH,GABRIEL 15854601 743Reserve Albert Leonard MS
26 KRISHNA,NAVANEETH 16239897 1316Future Masters George Washington
27 LANTSMAN,ISAAC 16976354 609Reserve Greenacres
28 LIPTON,ERROL 16945900 1069Championship Thornton Donovan
29 MAGNIER,ANTOINE PIERRE ALAIN 16257297 422Booster French-American School
30 MAGNIER,AUDREY ANNE MARIE CH 16257317 114Booster French-American School
31 MARJI,JAMESON JAMAL 17225987 Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
32 MINCHEZ,DYLAN 16553261 865Reserve Isaac Young MS
33 MONTPELIER,CAMILLE 16945523 107Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
34 MURGIA,GIANNA 16554828 639Reserve Columbus
35 MURGIA,GIOVANNA 16554807 449Booster Columbus
36 MURGIA,GIULIANNA 16882261 117Booster Columbus
37 NIU,MENGYUAN 16836668 870Reserve Chatsworth
38 OREKAR,THEODORE 17211072 K-1 Rated Greenwich Country Day
39 PATLIS,BENJAMIN 16695523 940Reserve Albert Leonard MS
40 PEREZ,MARK E 17228752 Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
41 PROMISEL,JOSHUA 14999910 1047Championship Solomon Schechter
42 RASHID,SAMI 17060913 467Primary Edgewood
43 ROHRS,SOPHIE 16694060 895Reserve Speyer Legacy
New York, NY
44 ROMOLO,RYAN M 17053064 735Primary Speyer Legacy
New York, NY
45 SALICK,JOEL 16554787 754Reserve Columbus
46 SANGASANI,SUMAITRI 17106582 2-3 Novice Greenville
47 SANTOBELLO,NICHOLAS 15896500 656Reserve Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
48 SETHI,CHEHAN SINGH 17127243 980Championship Riverfield
49 SICILIANO,JACK 15305561 645Reserve Somers
50 SINHA,AIDAN 15594824 829Reserve Pelham MS
51 SONG,TRISTAN 16543772 668Primary Greenville
52 SURGULADZE,ANDREW 16719474 402K-1 Rated Dows Lane
53 SURGULADZE,LUKA 15976641 1358Future Masters Main St Irvington
54 SURGULADZE,SOPHIE 15976635 1199Championship Irvington Middle School
55 SWAIN,SEBASTIEN 17110683 2-3 Novice
56 TOCE,DANIEL ARJAN 16011164 1048Championship Mamaroneck Central
57 TOLAND,DYLAN 15678231 690Reserve Hommocks Middle School
Larchmont, NY
58 VAJPAYEE,VIBHU 16946265 616Reserve Edgemont Jr/Sr HS
59 VALENCIA,IGNACIO 16199691 943Reserve Columbus
60 VARGAS,NATHAN 17192745 2-3 Novice Ridgeway
61 VERGHESE,ALAN 16554745 501Reserve Isaac Young MS
62 WANG,YOUCHANG 16767287 700Reserve Scarsdale MS
63 WHITE,LEO DANIEL 16530074 684Reserve Murray Ave
64 ZELATIS,CONSTANTINE 16555011 1125Championship Columbus
Displaying:
64 results
Results per page:

Select the section to drill down.

Section # Participants
Future Masters 3
Championship 7
Reserve 26
Booster 15
Primary 5
K-1 Rated 2
2-3 Novice 6
K-1 Novice -
Total 64

Note:

Schools with 2 or more participants registered will be displayed below. Select the school to drill down.

School # Participants
Albert Leonard MS
2
Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
8
Columbus
8
French-American School
2
Greenacres
2
Greenville
3
Greenwich Country Day
3
Isaac Young MS
2
Scarsdale MS
3
Solomon Schechter
2
Speyer Legacy
New York, NY
3
Ward
2