Last updated: February 22, 2020, 6:27 AM

Event Participants

All online entries are listed below.
If you registered online and do not see your name, then payment was not received.
If you believe this is an error, contact Tournaments@NSCFchess.org.
Note: Not all participants may be listed; if you registered by mail, phone, or at the site, then your entry may not display.



Filter criteria returned 26 participants. clear filter

# Participant Name US Chess IDRating Section ByesSchool
1 BABAYEV,DANIEL 16039508 708Reserve Ward
2 COLLINS TELLES,GABRIEL 16343630 633Reserve Heathcote
3 CONCHA,NAOLIN 16549620 776Reserve Columbus
4 DAI,ZIHOU 16697707 835Reserve Hackley
5 DAY,LANDAU VINCENT 16788991 640Reserve Greenwich Country Day
6 DHALIWAL,VEERAN SINGH 17112020 888Reserve Scarsdale MS
7 GERARDI,JACKSON 15635035 884Reserve Greenwich Country Day
8 GORMAN,JOHN SEN-RAY 15872043 819Reserve Scarsdale MS
9 HE,JASON 16974598 579Reserve Greenville
10 KRAMER-GRIFFITH,GABRIEL 15854601 743Reserve Albert Leonard MS
11 LANTSMAN,ISAAC 16976354 609Reserve Greenacres
12 MINCHEZ,DYLAN 16553261 865Reserve Isaac Young MS
13 MURGIA,GIANNA 16554828 639Reserve Columbus
14 NIU,MENGYUAN 16836668 870Reserve Chatsworth
15 PATLIS,BENJAMIN 16695523 940Reserve Albert Leonard MS
16 ROHRS,SOPHIE 16694060 895Reserve Speyer Legacy
New York, NY
17 SALICK,JOEL 16554787 754Reserve Columbus
18 SANTOBELLO,NICHOLAS 15896500 656Reserve Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
19 SICILIANO,JACK 15305561 645Reserve Somers
20 SINHA,AIDAN 15594824 829Reserve Pelham MS
21 TOLAND,DYLAN 15678231 690Reserve Hommocks Middle School
Larchmont, NY
22 VAJPAYEE,VIBHU 16946265 616Reserve Edgemont Jr/Sr HS
23 VALENCIA,IGNACIO 16199691 943Reserve Columbus
24 VERGHESE,ALAN 16554745 501Reserve Isaac Young MS
25 WANG,YOUCHANG 16767287 700Reserve Scarsdale MS
Displaying:
1-25 of 26 results
Results per page:

Select the section to drill down.

Section # Participants
Future Masters 3
Championship 7
Reserve 26
Booster 15
Primary 5
K-1 Rated 2
2-3 Novice 6
K-1 Novice -
Total 64

Note:

Schools with 2 or more participants registered will be displayed below. Select the school to drill down.

School # Participants
Albert Leonard MS
2
Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
8
Columbus
8
French-American School
2
Greenacres
2
Greenville
3
Greenwich Country Day
3
Isaac Young MS
2
Scarsdale MS
3
Solomon Schechter
2
Speyer Legacy
New York, NY
3
Ward
2