Last updated: March 29, 2020, 7:46 AM

Event Participants

All online entries are listed below.
If you registered online and do not see your name, then payment was not received.
If you believe this is an error, contact Tournaments@NSCFchess.org.
Note: Not all participants may be listed; if you registered by mail, phone, or at the site, then your entry may not display.




# Participant Name US Chess IDRating Section ByesSchool
1 AMIN,KASIM HIAPO 16701004 1032-3 Novice Ward
2 ANJUM,MUSSA 17013533 105Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
3 BABAYEV,DANIEL 16039508 708Reserve Ward
4 BERISHAJ,VIKTOR 17013548 219Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
5 CATUCCI,LEONARDO M 16949464 Booster
6 CATUCCI,MICHELANGELO D 16949458 Primary
7 CHILLELI,CHRISTIAN R 17228731 Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
8 COLLINS TELLES,GABRIEL 16343630 633Reserve Heathcote
9 CONCHA,NAOLIN 16549620 776Reserve Columbus
10 CORAZAO,ASHLEY 16882234 410Booster Columbus
11 DAI,ZIHOU 16697707 835Reserve Hackley
12 DAY,LANDAU VINCENT 16788991 640Reserve Greenwich Country Day
13 DHALIWAL,AARAV SINGH 17112041 Primary Greenacres
14 DHALIWAL,VEERAN SINGH 17112020 888Reserve Scarsdale MS
15 EDELSCHICK,DANIEL 17020200 425Booster Central
16 FRIND,HARRISON 16923675 2052-3 Novice Concord Rd
17 GEORGE,CHRISTOPHER JOSEPH 15327026 1304Future Masters Highlands MS
18 GERARDI,JACKSON 15635035 884Reserve Greenwich Country Day
19 GORMAN,JOHN SEN-RAY 15872043 819Reserve Scarsdale MS
20 GRAY,ANTHONY MICHAEL 17217107 Booster Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
21 HE,JASON 16974598 579Reserve Greenville
22 IFILL,LANDON 2-3 Novice Speyer Legacy
New York, NY
23 KAMEN,JACK BOEY 16717812 1060Championship Greenvale
24 KLEIN,LIAV 16997440 Booster Solomon Schechter
25 KRAMER-GRIFFITH,GABRIEL 15854601 743Reserve Albert Leonard MS
Displaying:
1-25 of 64 results
Results per page:

Select the section to drill down.

Section # Participants
Future Masters 3
Championship 7
Reserve 26
Booster 15
Primary 5
K-1 Rated 2
2-3 Novice 6
K-1 Novice -
Total 64

Note:

Schools with 2 or more participants registered will be displayed below. Select the school to drill down.

School # Participants
Albert Leonard MS
2
Casimir Pulaski School
YONKERS, NY
8
Columbus
8
French-American School
2
Greenacres
2
Greenville
3
Greenwich Country Day
3
Isaac Young MS
2
Scarsdale MS
3
Solomon Schechter
2
Speyer Legacy
New York, NY
3
Ward
2